Staff List Starz

STARZ WING
SUPRITA DUTTA HEADMISTRESS
MONIKA SARIN COORDINATOR - I,II
KAVITA LUTHRA COORDINATOR - PRE-NURSERY, NURSERY, PREP
S.NO CLASS/SEC NAME SUBJECT
1 PRE-NUR DAISY Meetu Srivastava All Subjects
2 PRE-NUR JASMINE Chanchal Sharma All Subjects 
3 PRE-NUR LOTUS Srishti Gupta All Subjects 
4 PRE-NUR ROSE Puja Garg All Subjects
5 NURSERY DAISY Ratna Sharma All Subjects
6 NURSERY JASMINE Rashmi Sood All Subjects
7 NURSERY LILY Sunita Agarwal  All Subjects
8 NURSERY LOTUS Anupama Saxena All Subjects
9 NURSERY ROSE Ruchi Singhal All Subjects
10 NURSERY SUNFLOWER Ragini Goyal All Subjects 
11 NURSERY TULIP Prisha Adlakha All Subjects 
12 NURSERY ZINNIA Sheetal Makkar All Subjects 
13 PREP DAISY Garima Kaushik All Subjects
14 PREP JASMINE Naseem Saifi All Subjects
15 PREP LILY Suruchi Kapur All Subjects 
16 PREP LOTUS Shweta Rawat All Subjects 
17 PREP MARIGOLD Namrata Bali All Subjects 
18 PREP ROSE Priyanka Singhal All Subjects 
19 PREP SUNFLOWER Monika Kumar All Subjects 
20 PREP TULIP Ruchita Singh All Subjects 
21 PREP ZINNIA Jyoti Malhotra All Subjects
22 I A Mehak Rafiq TD and English
23 I B Priyanka Raheja TD and English
24 I C Sonal Singh TD and Math
25 I D Shambhavi Shukla  TD and English
26 I E Heena Gogia TD and English
27 I F Rakhi Sharma  TD and English
28 I G Shilpa Lal TD and Math
29 I H Bakul Singh TD and Math
30 I I Swati Tomar TD and English
31 I J Vani Singh TD and English
32 II A POONAM SHUKLA TD and English
33 II B CHITRA ARORA TD and English
34 II C NIMMI DAYAL TD and English
35 II D AAKRITI TYAGI TD and Maths
36 II E SONAL GUPTA TD and English
37 II F YUKTI SARASWAT TD and Maths
38 II G PREETI MAHESHWARI TD and English
39 II H AMANDEEP KAUR TD and Math
40 II I SWATI MISHRA TD and Math
41 II J NEHA RAI TD and English
SUBJECT EXPERTS
S.NO CLASS/SEC   SUBJECT
1 I,II,II SHIVANI BATLA Computer 
2 I, II Dishi Chopra Math
3 II  Dishi Chopra Computer
4 II,III,IV pratibha Agarwal ENGLISH
5 I, II, III Anjali Mittal Maths
6 I Kavita Luthra Maths
7 I, II, III Preeti sharma  Hindi
8 II, III, Iv, V Pooja Jindal English
9 I,IV Manju Chauhan Hindi
10 I, II Sunita Gupta Hindi
11 II, III, Iv, V Babita Hindi
12 II Pratima Chugh English
13 I Minal Mahajan English
14 I, II Rajani Pandey Hindi
15 I,II SWAPNIL MEHROTRA MATH
16 II, III, IV, V SARGAM SHARMA ART
17 II,III,IV.V Ranjana Verma Sculpture
18 I, II, III Jyotsna Yog
19 I, II Kanan Prakriti Music
20 II, III, IV, V Avnish Dance
21 II, III, IV, V Pawan Physical  Education
22 I, II Radhika Khanna Art